Galvaniz Kaplama

[mintslider id=2007]

Alman teknolojisi ile kurulan sıcak daldırma galvaniz tesisimizde, Yağ alma asitle temizleme, yıkama, durulama, fula x kurutma yeni ünitelerimiz mevcuttur. Sıcak daldırma kazanı ve ısıtıma sistemimiz Alman teknolojisi kullanılmıştır.Kakazan ebatlarımız 150x170x160 cm olup Ancak çift daldırma sistemi ile daha uzun malzemeleri kaplamaktayız. Sıcak galveniz çıkışı soğutma suyumuzda alman teknolojisi kimyasallarıyla Krom +3 değerli pasıvasyonla kaplanmaktadır buda galvaniz kaplı malzemelerin Daha uzun süre rengi solmadan kalmasını sağlar.

Kazan ölçülerimiz 160*170*170. Kuruluşumuz tarafından sıcak daldırma galveniz kaplama Tesisimiz faliyete geçmiştir ortalama mikron kalınlığımız 45-55-70-85 -90 veya istenilen mikronda kaplama yapılabilir. Bu vesileyle hayırlı işler dileriz.

Sıcak Daldırma Galvanizleme Nedir?

Erimiş çinko banyosuna daldırılan demir ve çelik malzemelerin yüzeyine çinko ve çinko bileşikleri içeren koruyucu bir kaplama yapma işlemidir.İşlem sıcaklığı 445-460°C? dir. Aşağıdaki mikroyapıda çinkonun demire sıkı, güçlü ve sert bir şekilde bağlandığı gözükmektedir. Hemen hemen her tip demir ve çelik ürünler sıcak daldırma yöntemiyle galvanizlenebilir fakat kullanılan malzemenin kimyasal kompozisyonu, kompozisyonun homojenliği, yüzey durumu gibi değişkenler, başarılı sonuçlar elde edebilmek için önemli faktörlerdir.

%0,25? ten daha az karbon,
%0,05? ten daha az fosfor,
%1,35? ten daha az mangan
%0,05? ten daha az silisyum
İçeren çelikler geleneksel galvanizleme teknikleri için genellikle uygundurlar.